į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Nuotolinės šventės gali būti smagios

Šv. Velykos – gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventė. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus darbuotojai stengiasi, kad šios Velykos būtų tikrai gražios. Velykų šventę tėvams ir vaikams organizavo socialinės darbuotojos Jelena Petiukevič ir Olga Grigorjeva. Šventinė programa buvo labai turininga ir susidėjo iš kelių dalių.

Paruošiamieji darbai prasidėjo dar prieš šv. Velykas. Vaikai su tėvais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse „Belaukiant šv. Velykų“, individualiai organizuojamose šeimų namuose. Šių užsiėmimų tikslas: organizuoti prasmingą užimtumą tėvams ir vaikams, paskatinti juos kartu užsiimti kūrybine veikla – pasiruošti šv. Velykoms, darant rankdarbius. Kartu buvo gaminami velykiniai rankdarbiai ir kompozicijos, kuriais galima pasipuošti savo namus šventėms bei pristatyti juos šventės parodoje. Vaikai buvo nustebinti pamatę, kad visai nesudėtinga naudojant servetėles, spalvotą popierių bei klijus sukurti įspūdingus dirbinius.

2021 m. balandžio 9 d. socialinės darbuotojos Jelena Petiukevič ir Olga Grigorjeva organizavo virtualią šv. Velykų šventę ,,Vaikų Velykėlės virtualiai“, skirtą 6–12 amžiaus vaikams, augantiems šeimose, kurioms taikoma atvejo vadyba ir(ar) teikiamos socialinės paslaugos.

Su vaikais buvo kalbėta apie šv. Velykų šventę ir papročius. Vaikai klausėsi pasakojimo apie šv. Velykų prasmę, senovės lietuvių papročius švenčiant šv. Velykas, apie tai, kokia yra margučio reikšmė, kodėl žmonės jį margina, kokia reikšmę turi raštai, spalvos. Išsiaiškinta, kas yra Atvelykis arba Vaikų Velykėlės, kodėl ypatingas dėmesys skiriamas vaikams, kokios šios šventės tradicijos. Vaikai aktyviai dalyvavo atsakinėdami į virtualios velykinės viktorinos klausimus, dainavo karaoke dainas, deklamavo eilėraščius, pažiūrėjo velykinį filmuką. Renginio dalyvius lydėjo pavasariška nuotaika, visi džiaugėsi jaukiu virtualiu bendravimu.

Iš padarytų kūrybinių rankdarbių ir margučių organizuota velykinė kompozicijų paroda, eksponuojama Visagino socialinių paslaugų centro patalpose.