į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Įvyko renginys „Atostogauju su knyga“

Skaitymas vaiko gyvenime yra vienas iš svarbiausių būdų, padedančių pažinti pasaulį ir save, mokančių kalbėti ir mąstyti, pastebėti ir atrasti. Vaikų knygos – mūsų pirmasis kontaktas su literatūra, tuo bekraščiu pasauliu, besitęsiančiu visą gyvenimą. Internetas, televizija negali išstumti iš mūsų gyvenimo knygos, jos teikiamo malonumo, žinių ir įspūdžių. Juk knyga yra būdas bendrauti, sužinoti, išmokti, lavinti vaizduotę.

2020 m. birželio 9 d. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja darbui su šeima Jelena Petiukevič organizavo edukacinį renginį vaikams „Atostogauju su knyga“ – ekskursija į Visagino biblioteką. Renginio tikslas – susipažinti su bibliotekos veikla mūsų mieste bei pristatyti literatūros kūrinius vaikams. Paskatinti vaikus skaityti knygas per vasarą, kad per atostogas neišbarstytų savo gabumų. Rengyneje dalyvavo 15 vaikų 7–14 metų amžiaus ir dvi mamytės.

Bibliotekoje vaikus pasitiko specialistė Tatjana Bondarenko, kuri papasakojo apie savo darbą, apie bibliotekos vaidmenį ir naudą tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Priminė, kad biblioteka – kultūros įstaiga, kuri visada laukia lankytojų. Su didžiausiu susidomėjimu vaikai išklausė, kaip reikia elgtis bibliotekoje, kodėl mokomės gerbti ir saugoti knygas, sužinojo, kad yra skaitytojo pažymėjimas, kuriuo galima naudotis visose Lietuvos bibliotekose. Vaikai mokėsi išsirinkti knygą, užsiregistruoti su skaitytojo pažymėjimu, skaityti knygas skaitykloje. Vaikams buvo organizuota įdomiausių knygų parodėlė: jas vartė, žiūrėjo, aptarinėjo tarpusavyje. Vėliau vaikai išėjo į lauką, kur linsmai piešė kreidelėmis ant asfalto savo mėgiamiausius knygų herojus.

Prieš renginį tėvams buvo pasiūlyta užpildyti paraiškas dėl vaiko registravimo bibliotekoje formas, todėl renginio metu vaikams buvo išduoti asmeniniai skaitytojų pažymėjimai ir jie buvo pakvesti tapti nuolatiniais bibliotekos lankytojais.

Atsisveikinant su biblioteka, vaikai buvo pakviesti susirinkti vasaros pabaigoje, kad kartu aptartų perskaitytos per vasarą knygas, padiskutuotų ir išsakytų savo nuomonę apie knygų skaitymo naudą ir skaitymo metu patirtą malonumą.