į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Vasaros vaikai

Visagino socialinių paslaugų centro (toliau – VSPC) Vaikų dienos centre, paskutinį vasaros mėnesį, t. y. 2021 m. rugpjūčio 5–9 d. vyko vaikų socializacijos projektas „Vasaros vaikai“, finansuojamas Visagino savivaldybės administracijos lėšomis. Projekte dalyvavo 15 mokyklinio amžiaus vaikų, kurie įsitraukė į organizuojamas kasdienes penkių dienų trukmės stovyklos veiklas, pagal suplanuotą dienotvarkę.

Pirmoji diena „Vasaros vaikai“ dienos stovykloje prasidėjo VSPC vėliavos iškėlimu, reiškiančiu veiklų, skirtų lietuvių kalbos ir kultūros puoselėjimui, pradžią. Kiekvieną dieną siekėme užtikrinti vaikų užimtumą vasaros metu ugdant lietuvių kalbos vartojimą, kūrybingumo, menines ir socialinių įgūdžių kompetencijas per suplanuotas dienotvarkės dalis, kurių metu augo vaikų emociniai bei pažintiniai procesai, gramatiniai lietuvių kalbos įgūdžiai, suteikdami saugumą ir sudarydami sąlygas atsitraukimui nuo gatvėje tykančių grėsmių.

Projekto dalyviai kiekvieną rytą pradėdavo mankšta ir lengvu bėgimu, turėjo galimybę perduoti turimą lankstumo pratimų praktiką, organizuotai dirbti komandomis ir būti atsakingais veiklose, būti pavyzdžiu vienas kitam, atrasti savyje lyderio savybių, gebėti būti grupės nariu.

Kiekvieną dieną turėjome veiklas, kurių metu gaminome maistą, rašėme dienos meniu lietuvių kalba, rinkome skaniausią savaitės patiekalą, lavinome bendravimo įgūdžius, dalyvavome viktorinose, grupinėse terapijose, turtindami lietuvių kalbos žodyną ir skatindami lietuvių kalbos vartojimą.

Įgyvendinant projektą, vaikai prasmingai leido laisvalaikį, įgijo gilesnį supratimą apie šalies, kurioje gyvena, istoriją, įgavo ugdymo, pažinimo įgūdžių, susipažino su lietuviškomis tradicijos, kultūra, užtvirtino žinias per grupines užduotis ir jų pristatymą dirbdami komandoje.

Kiekvieną dieną apibendrinome susiburdami į įprastą Vakarinį jausmų ratą, kurio metu dalinomės dienos įspūdžiais ir jausmais, tuo, kas patiko ar buvo neįprasta. Lietuvių kalbos vartojimas projekto vykdymo laikotarpiu atlikome nepaprastą vaidmenį – įstengti pasakyti, ką jaučia ir patiria kiekvienas vaikas dienos metu, išsireiškiant mintis ir jausmus lietuviškai.

Užtvirtindami Lietuvos istorijos žinias, ketvirtą stovyklos dieną apsilankėme Trakų pilyje. Šioje didingoje pilyje, edukacinėje programoje „Pasivaikščiojimas su Vytautu“ aplankėme daugumą pilies erdvių, vizualizavome tai, kaip gyveno didieji Lietuvos kunigaikščiai, kaip valdė ir nuo ko gynė mūsų šalį. Kai kurie vaikai pirmą kartą išgirdo Rusijos karo ir Žalgirio mūšio detales. Kiekvienas edukacijoje dalyvavęs vaikas įgijo patirties nusilipdyti po medalį su Vytauto ir pilies simbolika.

Diena Trakų pilyje pasipildė ir dar viena edukacine programa „Pasaka Trakų pilyje“. Jos metu išgirdome pasaką apie Undinėlę, Galvės ežerą ir gotikinio stiliaus pilies išlikimo istoriją, kunigaikščius Kęstutį ir Vytautą. Vienoje lankomiausių istorinių vietų turėjome galimybę pajusti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės dvasią ir ja gėrėtis, ugdydami vaikuose meilę ir patriotiškumą savo šaliai. Perėjus tiltu iš pilies teritorijos, projekto dalyviai turėjo galimybę pasidžiaugti Trakų salos pakrante ir pikniku ant ežero kranto.

Paskutiniąją, penktą, stovyklos dieną, susiburdami į Jausmų ratą, kiekvienas dalyvis gavo diplomus už draugišką ir kūrybingą dalyvavimą veiklose, džiaugėsi dovanėlėmis, kurios turi ir savo užslėptų galių ir veiks kaip terapija artėjančiame mokymosi procese – spalvingaisiais „Popyt‘ais“ mažinančiais stresą ir taip pamėgtais viso pasaulio vaikų.

Džiaugiamės turiningai praleistu laisvalaikiu „Vasaros vaikai“ projekto dėka. Prasmės, pažinimo ir džiaugsmo terapijos jėga, kuri, tikime, turės išliekamąją vertę kiekvieno projekte dalyvavusio vaiko atmintyje, bus neįkainojama dovana ir patirtis. „Vasaros vaikai“ užpildė dalyvių širdis džiaugsmu, atnešė begalę teigiamų emocijų ir pažintinę kelionę į didingąją ir daugumai vien tik Maironio eilėse girdėtą Trakų pilį.