JONINIŲ ŠVENTĖ


2022 m. birželio 23 d. Visagino socialinių paslaugų centro Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia skyriuje šventėme Jonines – pačią smagiausią vasaros šventę. Šventės išvakarėse keliavome į laukus gėlių bei žolynų prisiskinti. Iš pat ryto jau pynėme margaspalvius vainikus.

Joninių šventė prasidėjo koncertu, kurį padovanojo Visagino neįgaliųjų draugijos ansamblis ,,Pušelės“. Visiems šventės dalyviams skambėjo smagios vasariškos dainos. Savo nuoširdumu muzikantai suvirpino klausytojų širdis: visus linksmino liaudies dainomis ir šokiais. Nuo pat pirmų akordų kiekvieno širdyje užsidegė liepsnelė jaunystės ir šventinės nuotaikos, įsukusios į šokio ir dainų sūkurį. Ne veltui sakoma, kad muzika gydo, verčia pasijusti geriau – šventėje daugelis pamiršo savo ligas, linksminosi iš visos širdies. 

Užimtumo specialistė Nina Kobašova ir psichologė Jelena Seledcova pasakojo skyriaus gyventojams apie Joninių šventės ištakas, apeigas, tradicijas.

Norėtume nuoširdžiai padėkoti „Pušelių“ ansambliui už sukurtą puikią ir pakilią šventinę nuotaiką!

 

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.