Prasidėjo VSPC projektas „Svarbūs ir reikalingi“


Paskutinę vasaros dieną Visagino socialinių paslaugų centro Savarankiško gyvenimo namuose prasidėjo projektas „Svarbūs ir reikalingi“. Projektas vyks rugpjūčio, rugsėjo, spalio mėnesiais. Šiuo laikotarpiu planuojama organizuoti keturias veiklas: sporto žaidynes, judesio terapiją, muzikinius užsiėmimus, dailės terapiją. 

Įgyvendinant projektą bus sudarytos sąlygos projekte dalyvaujančioms senjorų grupėms bendrauti, pažinti vieniems kitus, kurti, mokytis, įdomiai praleisti laisvalaikį. Kultūrinė meninė veikla skatins kūrybiškumą ir toleranciją. Bendrų susitikimų, organizuojamų renginių metu stiprės tarpusavio ryšiai, kiekvienas žmogus suras savo mėgiamą užsiėmimą, galės atskleisti savo pomėgius ir sugebėjimus. Pasidalins savo svajonėmis, atras atsipalaidavimo, nusiraminimo būdus.

Projekto veiklas sudaro keturių dienų užsiėmimų ciklas, orientuotas į asmens psichikos sveikatos stiprinimą. Visi šie užsiėmimai vyks atskiromis dienomis, kad senjorai nepervargtų ir galėtų į kiekvieną sritį įsigilinti.

Visus senjorus 65+ ir asmenis su negalia maloniai kviečiame dalyvauti organizuojamose veiklose ir išbandyti savo jėgas. Apie kitus užsiėmimus informuosime Visagino socialinių paslaugų centro svetainėje ir Savarankiško gyvenimo namų Facebook puslapyje.

 

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.