Senjorai keliauja


2024 m. sausio 30 d. 50 Visagino senjorų išvyko į edukacinę kelionę. Jos tikslas buvo aplankyti Vytauto Valiušio keramikos muziejų Leliūnų gyvenvietėje (Utenos rajone) ir Taujėnų dvarą (Ukmergės rajone).

Tautodailininkas, Lietuvos puodžių karalius V. Valiušis, kuria įvairios paskirties keramiką: ąsočius, puodynes, puodus, vazas, dubenis, žvakides. Dirbinius dekoruoja įrėžtu, įspaustu, tapytu, taškytu ornamentu, perimtu iš margučių, skrynių tapybos, archeologinės keramikos puošybos. Kartais dirbinius apvynioja medžio tošies juostelėmis, kai kuriuos indus dengia mediniais dangteliais. Keramikas visaginiečius sužavėjo savo betarpišku bendravimu, darbų įvairove, meile savo amatui.

Senjorai, pasisėmę žinių ir įspūdžių, patraukė į Taujėnus. Dvaro teritorijoje įsikūrusi ledo skulptūrų ekspozicija, lamų ūkelis, parkas su monumentaliomis akmens skulptūromis. Dvaro rūmuose Visagino senjorai žavėjosi menėmis, senoviniais paveikslais ir baldais, interjero detalėmis. Visaginiečiai lauko terasoje skanavo imbierinę šaltalankių arbatą su karštomis spurgytėmis.

Edukacinės kelionės dalyviai, pasisėmę įspūdžių, pabendravę tarpusavyje, sėkmingai sugrįžo namo.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.