VSPC vyko trys funkcinio žongliravimo užsiėmimai senjorams


Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) Bendruomenės skyriuje (Viltiesg.1) vyko trys funkcinio žongliravimo užsiėmimai senjorams.

Amerikiečių šiuolaikinio cirko kūrėjo ir pedagogo Craig Quat išvystytas metodas leidžia lavinti kūną ir protą įvairiausių fizinių, socialinių ir psichologinių gebėjimų žmonėms. Už galimybę susipažinti su šiuo metodu esame dėkingi Latvijos šiuolaikinio cirko artistui Aleksejs Smolovs ir švedų kilmės Olandijoje įsikūrusiam džiazo muzikantui Marcus Wärnheim bei savo socialiniams partneriams – Visagino kultūros centrui. Aleksejus senjorams vedė gimnastikos užsiėmimus, kuriuose dominavo judesių koordinavimas ir žongliravimas. Markus grojo saksafonu.

Žongliravimo užsiėmimų metu buvo ugdoma dalyvių reakcija, koordinacija, atmintis, bendravimo įgūdžiai, o pasitelkus improvizacijos metodą, buvo tyrinėjama kūno ir muzikos sąveika.

Ši kūrybinio projekto „Menų gaudyklė“ (Ežerų kraštas / Country of Lakes) dalis, iš dalies finansuojama Islandijos, Norvegijos ir Lichtenšteino lėšomis.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.