Kariuomenė ne baubas III


2024 m. rugpjūčio 5–9 d. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinės darbuotojos Ingrida Daubarienė, Rasa Nastajienė, Violeta Juodkaitė organizavo ir įgyvendino sukarintą stovyklą „Kariuomenė ne baubas III“.

Stovykla skirta Visagino savivaldybės 14–18 metų amžiaus jaunuoliams, teikiant prioritetą, šeimoms, kurioms taikoma atvejo vadyba. Stovykloje dalyvavo 15 jaunuolių, ji vyko Vidiškių kaime, Ignalinos rajone, gyvenvietės stadione prie Varnio ežero.

Ši stovykla yra tęstinė, kurios tikslas – patriotiškai auklėti jaunimą ir stiprinti pasitikėjimą kariuomene, suteikti jaunuoliams pradinių, karinio rengimo žinių, didinti jaunimo užimtumą.

Stovykla prasidėjo nuo stovyklavietės įsirengimo. Jaunuoliai su kareivių pagalba surinkinėjo kareiviškas palapines, kuriuose jie gyveno visą stovyklos laiką. Dalyviai buvo suskirstyti į tris komandas, kurios visą stovyklos laikotarpį tarpusavyje rungtyniavo. Jaunuoliai buvo supažindinti su maskavimo ypatybėmis, kaip reikia teisingai užmaskuoti veidą, kad nepastebėtų priešininkas, mokėsi, kaip komunikuoti užkoduotai racijomis, taip pat, kaip taisyklingai užsirišti virvę, kad galėtų saugiai persikelti per lyną su karabinu, buvo lavinimas akylumas, kaip aplinkoje surasti paslėptą objektą ir buvo suteiktos žinios bei parodyta, kaip šaudyti į taikinį. Trečią dieną buvo organizuota kelionė pėsčiomis į Ignaliną. Stovyklos dalyviai pramogavo „Žuvėdros“ Uno parke. Po parko jaunuoliai pietavo „Žuvėdros“ restorane. Vėliau vyko pažintinė ekskursija po Ignalinos miestą, kurią organizavo Ignalinos turizmo centro gidė. Ekskursija prasidėjo nuo geležinkelio stoties, nuo kurios prasidėjo miesto istorija. Sugrįžus į stovyklą jaunuoliams buvo organizuota kardio treniruotė, kurią vedė VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnas. Vėliau kariai  savanoriai-instruktoriai parengė kliūtis ir kiekviena komanda rungtyniavo tarpusavyje. Buvo organizuoti mokymai stovyklos dalyviams, kaip suteikti pirmąją medicininę pagalbą bei suteikta galimybė teorines žinias pritaikyti praktikoje.

Toliau sekė pažintis su VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnais, kurie supažindino su tarnybinio šuns Ilda funkcijomis bei jos galimybėmis. Pareigūnė pokalbio metu paaugliams suteikė žinias apie galimas šunų veisles, kilmę ir kitus aktualius dalykus. Kitas pareigūnas parodė, kokios yra drono funkcijos, kai jis yra pakeltas į dangų ir pasakojo, kaip svarbus šis daiktas yra jų darbe. Kitoje dienos pusėje miške buvo inscenizuotas karinis veiksmas, kaip elgiasi kariai vieni saugodami objektą, kiti puldami.

Kiekvieną dieną pasibaigus mokymams, rungtynėms paaugliai žaisdavo aktyvius, įdomius bei linksmus žaidimus, kuriuose noriai dalyvavo. Kiekvieną vakarą vainikuodavo maudynės ežere ir pasisėdėjimas prie laužo bei buvo aptariami dienos įvykiai. Stovyklos dalyviams maistas buvo gaminamas kariškoje lauko virtuvėje. Stovyklos pabaigoje jaunuoliams buvo įteiktos saldžios dovanos, medaliai bei diplomai, patvirtinantys, kad jaunuolis įveikė stovyklos iššūkius. Po apdovanojimų buvo surengtas vakarėlis, jaunuoliai buvo palepinti suvožtiniais, užsakytais iš „Forest grill“, lepinosi pirties ir kubilo malonumais.

Šią stovyklą organizavome kartu su partneriu LK KASP Didžiosios kovos apygardos 8-oji rinktine, Ignalinos pėstininkų kuopa. Norime padėkoti št. srž. Olegui Garejevui padėjus  organizuoti stovyklą.

Taip pat ačiū tariame:

-Vidiškių seniūnui Alfredui Aškelėnui, kuris geranoriškai priėmė stovyklautojus: seniūnijos darbininkai nušienavo stadioną, parūpino malkų;

– Vidiškių gimnazijai, parūpinusiai vandens ir pasaugojusiai savo šaldytuvuose stovyklautojų maistą;

– VSAT Vilniaus pasienio rinktinės Pūškų pasienio užkardos pareigūnams.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.