KARTU SULAUKIME JONINIŲ


Visagino socialinių paslaugų centro Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia skyriaus bendruomenė 2022 m. birželio 21 d. dalyvavo renginyje KARTU SULAUKIME JONINIŲ.

Renginys buvo skirtas suburti visus Baltijos šalių socialinės globos įstaigų gyventojus, socialinių paslaugų srities darbuotojus bei vadovus, senjorams dėmesį skirti norinčius žmones. Buvo pristatyta vaizdo medžiaga apie mūsų gyventojų kasdienybę, džiaugsmus ir rūpesčius. Žiūrėjome tiesioginę transliaciją, susipažinome su Latvijos, Estijos ir Lietuvos Vasaros saulėgrįžos tradicijomis.

Vidurvasaris – laikas, kai Saulė pasiekia aukščiausią padėtį zenite. Tada būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis. Šiaurės pusrutulyje vidurvasaris būna birželio 20–23 dienomis. Daugelyje pasaulio kultūrų vidurvasaris pažymimas šventėmis ir apeigomis. Tikima, kad ta naktis yra stebuklinga, per ją galima įgauti mistinių galių, labai dažnai kūrenami laužai, kad būtų atbaidytos piktosios jėgos. Pagrindinis šventės tikslas – užtikrinti augalų augimą bei klestėjimą, apsaugoti derlių nuo stichinių nelaimių, dvasių, raganų. Ši šventė ypatinga tradicijų puoselėjimų ir atsakingumo tarp kartų, bendrystės stiprinimu.