Senjorai susipažįsta su Aukštaitija


2023 m. birželio 27 d.  Visagino socialinių paslaugų centro Bendruomenės skyrius (Vilties g. 1) organizavo senjorams edukacinę kelionę į Ignalinos rajono Daugėliškio kaimą.

Čia visaginiečiai aplankė medinę bažnyčią, po to juos pasitiko Daugėliškio krašto bendruomenės namų šeimininkė Indrė Gruodienė. Ji papasakojo spalvingomis langinėmis papuošto pastato istoriją, pristatė čia vykdomas veiklas.

Programos dalyvių tikslas buvo susipažinti su šio krašto kultūra, tradicijomis, išsikepti ruginės duonelės. Kada kepalėliai buvo pašauti į krosnį, Indrė pristatė šiame krašte surinktus eksponatus. Senjorai prisiminė savo vaikystę, tėvų namus, nes daugelį rakandų naudojo ir jų šeimos. Po to visaginiečiai patraukė į greta esančius kaimo kultūros namus. Jų darbuotoja pristatė vykdomas edukacijas, švenčių tradicijas, atliko mėgstamą dainą. Visaginietis Anatolijus, įkvėptas šio kūrinio, atliko dainą ukrainiečių kalba apie tėvynę. Toliau tęsėsi nuoširdūs pokalbiai, Indrė vaišino svečius kaimišku sūriu, savo keptu pyragu, žolelių arbata. Kol mūsų duonelė kepė, šeimininkė, pritardama gitara, atliko keletą lyriškų dainų.

Visaginiečiai šios kelionės metu ne tik susipažino su šio krašto istorija bei tradicijomis, bet išsivežė kiekvienas savo rankomis pagamintą duonos kepalėlį, tarsi pažinimo džiaugsmo simbolį.

Šią kelionę parėmė Visagino tarybos narys Sergejus Kotovas, kuris nuoširdžiai palaiko senjorų edukacinę veiklą.