Visagino senjorai keliauja


Visagino senjorų visuomeninių organizacijų atstovai, pasirinkę saulėtą rudens dieną, patraukė į sostinę. Šiais metais tiek Vilnius, tiek Aukštaitijos regionas pažymi 700 metų jubiliejų.

Visaginiečių edukacinės kelionės tikslas buvo aplankyti Valdovų rūmus, susipažinti su Lietuvos nacionalinės dailės muziejaus ekspozicijomis, pamedituoti Katedroje ir pasigrožėti Pavilnių regioniniame parke įsikūrusiu Belmontu.

Kelionė buvo įspūdinga. Žingeidūs senjorai gidams uždavė begalę klausimų apie Lietuvos, Vilniaus istoriją, meną, sostinėje esančius kitus kultūrinius objektus. Su malonumu jie pasivaikščiojo po senamiestį ir grožėjosi sostinės architektūra bei rudenėjančia gamta. Grįždami namo visaginiečiai dalinosi įspūdžiais ir  džiaugėsi edukacinės kelionės metu įgytomis naujomis žiniomis.

Šią kelionę parėmė Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, kuris nuoširdžiai palaiko senjorų edukacinę veiklą.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.