VSPC SKELBIA KONKURSĄ PARAMOS ŠEIMAI SKYRIAUS INDIVIDUALIOS PRIEŽIŪROS DARBUOTOJO PAREIGOMS EITI


 

Įstaigos pavadinimas: Visagino socialinių paslaugų centras (toliau – VSPC).

Teisinė forma: savivaldybės biudžetinė socialinių paslaugų įstaiga, turinti viešojo juridinio asmens statusą.

Buveinė: Taikos pr. 13, 31110 Visaginas.

Įmonės kodas: 300079075.

Pareigybė: VSPC Paramos šeimai skyriaus individualios priežiūros darbuotojas (-a).

Pareigybės dydis – 1 etatas (40 (keturiasdešimt) darbo valandų per savaitę.

Pareigybės paskirtis – teikti socialinę pagalbą šeimai, kurioje auga vaikas (-ai) iki dviejų metų arba vaikas (-ai) su negalia iki trejų metų, įgalinant šeimą savarankiškai rūpintis ir tinkamai prižiūrėti savo vaiką (-us).

Pareigos: Darbuotojas, dirbantis pagal darbo sutartį.

Darbo užmokestis: 0,74–0,80 PABD (pareiginės algos bazinis dydis).

Darbo užmokestis nuo 1321 Eur iki 1428 Eur (neatskaičius mokesčių).

Dokumentai, kurie turi būti pateikti:

  1. Asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas ir jo kopija;
  2. Išsilavinimą patvirtinantys dokumentai ir jų kopijos;

 

Norėdami dalyvauti konkurse galite atvykti Taikos pr. 13, Visaginas, arba dokumentus galite teikti el. paštu: vspc@vspc.lt

Pretendentų atrankos būdas: pokalbis.

Kontaktiniai duomenys išsamesnei informacijai: Tel. +370 613 56 258, 8 386 70 053.

Skelbimas galioja iki: 2024-09-19.

 

Kvalifikaciniai reikalavimai:

  1. Būti įgijus socialinio darbuotojo padėjėjo ar lankomosios priežiūros darbuotojo, ar individualios priežiūros darbuotojo kvalifikaciją pagal socialinio darbuotojo padėjėjo ar lankomosios priežiūros darbuotojo, ar individualios priežiūros darbuotojo profesinio mokymo programą, arba socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka yra išklausęs 40 akademinių valandų įžanginius mokymus, o pradėjęs dirbti per 12 mėnesių – ne trumpesnius kaip 160 akademinių valandų mokymus, arba sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka yra įgijęs slaugytojo padėjėjo profesinę kvalifikaciją ir socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka išklausęs 40 akademinių valandų įžanginius mokymus.
  2. Šias pareigas einančio asmens valstybinės kalbos mokėjimo lygis turi atitikti valstybinės kalbos mokėjimo II kategoriją.
  3. Būti susipažinusiam ir išmanyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, Lietuvos Respublikos darbo kodeksą, Vyriausybės nutarimus ir Visagino savivaldybės tarybos priimtus teisės aktus, reglamentuojančius socialinių paslaugų teikimą (šeimoms, patiriančioms socialinę riziką ir auginančiose vaikus iki 24 mėn. ir/ar šeimoms, patiriančiose socialinę riziką ir auginančiose vaikus su negalia iki 36 mėnesių).
  4. Būti susipažinusiam ir savo veikloje vadovautis VSPC nuostatais, VSPC vidaus tvarkos taisyklėmis, darbo saugos ir sveikatos, priešgaisrinės, civilinės saugos instrukcijomis, higienos normomis ir taisyklėmis, VSPC patvirtinta smurto ir priekabiavimo prevencijos politika, VSPC etikos kodeksu bei šiuo pareigybės aprašymu.
  5. Gebėti atsirinkti ir taikyti savo darbe įprastas taisykles ir instrukcijas, dirbti pagal nustatytas procedūras, savarankiškai planuoti ir organizuoti savo veiklą:
    • gebėti dirbti komandoje ir dirbti savarankiškai;
    • nuolat siekti atnaujinti savo teorines socialinio darbo žinias bei gebėjimus.
  6. Paramos šeimai skyriaus individualios priežiūros darbuotojas savo veikloje turi vadovautis šiomis vertybinėmis nuostatomis:
    • būti pareigingas, darbštus, sąžiningas, atsakingas. Gebėti bendrauti su įvairaus būdo žmonėmis;
    • vertinti visus klientus vienodai ir teikti jiems pagalbą nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, tikėjimo, lyties, rasės įsitikinimų ar pažiūrų;
    • pasitikėti savo klientu, būti objektyviam priimant sprendimus, nesivadovauti išankstinėmis nuostatomis;
    • laikytis konfidencialumo, apie klientą žinomą informaciją teikti tik įstatymų numatytais atvejais.
  7. Paramos šeimai skyriaus individualios priežiūros darbuotojas, siekdamas geriausių šeimos interesų, turi nuolat glaudžiai bendradarbiauti su Paramos šeimai skyriaus socialiniu darbuotoju darbui su šeimomis ir atvejo vadybininku.
  8. Kiti specialūs reikalavimai – mokėti stebėti, įvertinti ir apibendrinti informaciją, teikti rekomendacijas dėl paslaugų teikimo. Sklandžiai dėstyti mintis raštu ir žodžiu. Būti susipažinusiam su tikslinės grupės atstovų (kūdikių, vaikų su negalia)) psichologiniais ir socialiniais ypatumais. Būti pareigingam, darbščiam, kūrybingam, gebėti bendrauti. Mokėti planuoti ir organizuoti darbinę veiklą. Mokėti dirbti komandoje

Funkcijos:

  1. Vadovautis žmogiškomis vertybėmis, abipusės pagarbos, tarpusavio bendradarbiavimo principais, planuoti ir teikti šeimai socialinės priežiūros šeimoms paslaugą jų socialinėje aplinkoje.
  2. Dirbti atvejo vadybininko ir socialinio darbuotojo darbui su šeima komandoje.
  3. Atsižvelgiant į šeimos savarankiškumo lygį ir šeimos pagalbos plane numatytas priemones teikti pagalbą sunkumus patiriantiems šeimos nariams prižiūrint vaiką (-us) iki dviejų metų arba vaiką (-us) su negalia iki trejų metų, užtikrinant jų saugumą, įgūdžių ugdymą ir poreikių tenkinimą pagal vaiko amžių:
    • padėti tėvams sukurti vaikų raidai ir brandai palankią aplinką (ugdant tėvų gebėjimus užtikrinti kūdikiui/ vaikui jo amžių atitinkančią asmeninę erdvę ir pan.);
    • ugdyti tėvų gebėjimus užtikrinti vaikų fiziologinius poreikius (mokyti tėvus ir padėti jiems ruošti maistą kūdikiui/ vaikui bei maitinat, rūpintis kūdikio/ vaiko asmens higiena, parengti kūdikiu/ vaikui sezoniškumą atitinkančią aprangą ir pan.);
    • ugdyti tėvų gebėjimus užtikrinti vaikų emocinę ir psichologinę gerovę (mokant juos žaisti žaidimus su kūdikiu/ vaiku atitinkančius jo amžių, padėti tėvams užtikrinti kūdikio/ vaiko dienos režimą, mokyti tėvus organizuoti vaiko užimtumą, lavinimą, laisvalaikį ir pan.);
    • pagal poreikį teikti pagalbą tėvams kviečiant gydytoją į namus arba registruojantis pas gydytoją, kitus specialistus.
  4. Bendradarbiauti ir veikti kartu su Paramos šeimai skyriaus socialiniu darbuotoju darbui su šeima ir atvejo vadybininku, organizuojant, planuojant ir teikiant pagalbą šeimai, teikti siūlymus atvejo vadybos posėdžio metu dėl pagalbos šeimai efektyvumo, informuoti apie pokyčius šeimoje, kitų specialistų poreikį sprendžiant šeimos problemas.
  5. Vykdyti kitas teisės aktuose nustatytas funkcijas.
  6. Vykdyti su VSPC funkcijomis susijusius nenuolatinio pobūdžio direktoriaus pavedimus tam, kad būtų pasiekti VSPC tikslai ir įgyvendinti uždaviniai.

 __________________

 

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.