Žiemos šventės Visagino socialinių paslaugų centro Savarankiško gyvenimo namuose


Savarankiško gyvenimo namuose praūžė šventinis laikotarpis. Šis laikotarpis kaip ir kiekvienam iš mūsų yra įtemptas, reikalaujantis išradingumo ir kantrybės. Savarankiško gyvenimo namuose gyvena skirtingo tikėjimo žmonės, todėl šv. Kalėdas ir Naujuosius netus švenčiame ne po vieną kartą ir laikomasi skirtingų tradicijų.

Savarankiško gyvenimo namuose dirbantis personalas su dideliu atsidavimu planavo artėjančių švenčių renginius gyventojams: kūrė renginių scenarijus, bendradarbiavo su ugdymo įstaigomis, Nevyriausybinėmis organizacijomis, labdaros organizacijomis. Visą prieššventinį ir šventinį laikotarpį darbuotojai pasitelkdami savo išmonę ir įdėjo daug pastangų, kad gyventojai patirtų kuo daugiau teigiamų emocijų: įsiklausydamos į gyventojų norus, pageidavimus ir pastabas, puošė Savarankiško gyvenimo namus, ruošė Kūčių stalą, šventines vakarienes, organizavo žaidimus, loterijas, šokius. Kadangi Savarankiško gyvenimo namuose gyvena likę be tėvų globos vaikai, suaugę darbingo amžiaus asmenys su negalia bei vieniši senyvo amžiaus asmenys, tai darbuotojams buvo iššūkis įtikti visoms skirtingo mąstymo ir skirtingų požiūrių gyventojų grupėms.

Pirmieji gyventojus pasveikino su artėjančiomis šventėmis ir įteikė dovanėles mokinukai iš „Gerosios vilties“ progimnazijos“. Mokiniai padovanojo mūsų gyventojams iš antrinių žaliavų pagamintas eglutes ir suvenyrus, kuriais gyventojai galėjo pasipuošti savo kambarius. Su „Gerosios vilties“ progimnazija bendradarbiaujame jau ne vienerius metus ir gyventojai visada džiaugiasi sulaukę svečių, nes vaikai visada atneša gerą nuotaiką, šurmulį, linksmybes.

Savarankiško gyvenimo namų darbuotojai jau trečius metus iš eilės bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondu „Gerumo šaltinis“. Darbuotojai su gyventojais rašė norimų dovanų sąrašą, buvo palydėti į Visagino meno ir kūrybos akademijos organizuotą Kalėdinį renginį „Nematomų žmonių svajonės“. Savarankiško gyvenimo namų personalas organizavo išvyką į Foto studiją, kurioje minėta labdaros organizacija padovanojo naujametinę fotosesiją, o jai pasiruošti buvo pakviesti kirpėjai ir vizažistai. Gyventojai patyrė daug naujų įspūdžių ir patirčių.

2023 m. gruodžio 31 d. sulaukėme Senelio šalčio su dovanomis, kuriomis džiaugėsi, kurios pradžiugino visų paslaugų gavėjų širdis. Per stačiatikių ir pravoslavų Kalėdas aplankė su spektakliu ir dovanomis Ziuziovų šeima. Po renginio buvo suorganizuotas vaišių stalas ir visi kartu šiltai pabendravo. Šie ir kiti renginiai, vykę šventiniu laikotarpiu, nepaliko nė vieno abejingo Savarankiško gyvenimo namų gyventojo.

Labai džiaugiamės pavykusiomis iniciatyvomis.  Didžiuojamės, kad čia dirbantis personalas negaili savo laiko ir idėjų asmenims, susiduriantiems su lengvesniais ar sunkesniais gyvenimo iššūkiais. Galima tik patvirtinti, kad socialinis darbas yra darbas širdimi. Išskirtiniu atlygiu tampa žinojimas, kad tai, ką darome, kasdien paįvairina daugelio žmonių gyvenimą. Linkime Savarankiško gyvenimo namų kolektyvui stiprybės, dėkojame už širdies šilumą ir atsidavimą tokiam svarbiam, unikaliam ir taip reikalingam socialiniam darbui.

Parengė Visagino socialinių paslaugų centro vyr. socialinė darbuotoja Gitana Liaudanskienė

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.