Arklių terapija: teigiamos emocijos, naudingos sveikatai


Visagino socialinių paslaugų centro Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia skyriuje įvyko 2024 m. liepos 3 d. vyko renginys „Arklių terapija“. Bendraujant su žirgais, gerėja emocijų ir elgesio kontrolė, bendravimo įgūdžiai, didėja pasitikėjimas savimi ir teigiamos emocijos, skatinami įvairūs pojūčiai.

Pas mūsų skyriaus gyventojus atvyko neįprastas lankytojas – žirgas Varėnis. Jo savininkė Olga Pazniak supažindino gyventojus su arkliu, jo įpročiais, gyvenimo ypatumais ir žirgų priežiūra. „Prižiūrėti arklius nėra taip paprasta, kaip gali daugeliui atrodyti iš pirmo žvilgsnio, – tikina moteris. – Reikia įdėti daug darbo, meilės, kantrybės.“

Olga sako, kad daugeliui arklys yra jautrus sielos ir kūno gydytojas, o kai kuriems tai gali būti net vienintelė paguoda.

Mūsų gyventojai paglostė, pamaitino arkliuką ir gavo daug gerų emocijų.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.