Organizuotas pėsčiųjų žygis „Tolerancija“


Šiomis dienomis ypač svarbu skatinti toleranciją ir vienybę tarp vaikų. Visagino socialinių paslaugų centro Pagalbos šeimai skyriaus socialinės darbuotojos darbui su šeima Jelena Petiukevič ir Olga Grigorjeva 2022 m. rugpjūčio 4 d. organizavo „Tolerancijos“ pėsčiųjų žyg į prie Visagino ežero, vaikams iš šeimų, kurioms taikoma atvejo vadyba. 

Šis pėsčiųjų žygis – ne tik siekis propaguoti keliavimą, kaip aktyvią laisvalaikio leidimo formą ir sveiką gyvenimo būdą, bet ir pažintis su gimtojo miesto apylinkėmis. Žygio metu buvo formuojama vaikų socialinė elgsena: taisyklių laikymąsis, pozityvus bendravimas ir bendradarbiavimas.

Kelionės metu su vaikais buvo organizuota diskusija apie patyčias, jų išraiškas ir reagavimo būdus. Vaikai buvo susipažindinti su tolerancijos sąvoka, paaiškinta, kad tai yra pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, pagalba, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. 

Diskusijos metu buvo sudarytos sąlygos apie tai kalbėtis, išsakyti savo nuomonę. Vaikai buvo mokami tolerancijos principų, buvo modeliuojamos situacijas ir rodomi jų teigiami sprendimo būdai. Kartu su vaikais aptarta, kas yra pagarba, supratimas, pagalba, draugystė. Suteikta informacija, kur galima kreiptis ir gauti pagalbą patyrus patyčias. Žygio metu vaikai, kartu su socialinėmis darbuotojomis kūrė laužą, kepė dešreles, maudėsi ežere. Taip pat socialinės darbuotojos organizavo aktyvių komandinių žaidimų vaikams. Žygyje dalyvavę vaikai gavo atminimo dovanėles ir informacinius lankstinukus su įdomiai pateikta informacija, kaip išvengti patyčių, tolerancijos svarba bei pagarbaus elgesio nauda nepaisant mūsų panašumų ar skirtumų, kuriant saugius ir pozityvus santykius. 

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.