VSPC organizavo krepšinio baudų metimo rungtynes


Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja darbui su šeima Ingrida Grigorjeva 2022-06-03 organizavo krepšinio baudų metimo rungtynes Tarptautinei Vaikų ginimo dienai paminėti, vaikams iš  šeimų, kurioms taikoma atvejo vadyba ar teikiamos socialinės paslaugos. Rungtynių tikslas – aktyvinti vaikų bendruomeninį gyvenimą, skatinant turiningai praleisti laisvalaikį, formuojant bendravimo įgūdžius.

Baudų metimo rungtynių metu vaikai stengėsi taikliai mėtyti kamuolį į krepšį, rungtyniavo taip sukurdami linksmą ir draugišką atmosferą. Mažesni vaikai mokėsi taiklumo iš vyresnių, o vyresni vaikai buvo kantrūs ir empatiški mažesniesiems draugams. Vaikai vieni kitų nepažinojo, todėl turėjo galimybę susipažinti ir praplėsti bendravimo akiratį. Taip pat vaikams buvo pasiūlyta pažaisti kvadratą, o kas nenorėjo žaisti, galėjo piešti su kreidutėmis ant asfalto. Kartu su vaikais piešinius piešė savanoris, kuris išmokė piešimo technikos subtilybių. Po rungtynių visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiosiomis dovanėlėmis bei atminimo diplomais. Visi vaikai išsiskirstė su gera nuotaika ir išreiškė norą, kad norėtų kuo daugiau tokių rungtynių.

 

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.