Spalio 1 d. – Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena


Branda ir patirtis yra stiprios vertybės, puošiančios žmogų – tai ir kantrybės, laiko patikrinti sprendimai, ir išminties kupini patarimai. Už šias dovanas turime atsidėkoti senjorams dėmesiu ir meile. Apkabinkime ir sušildykime savo mamas ir tėčius, močiutes ir senelius, artimuosius, tarkime gražius žodžius vienišam likusiam senjorui. Spalio 1 d. sveikinkime ir dėkokime, spręskime pagyvenusių žmonių bėdas, skirkime jiems dėmesį. Iš Jų visi mes galime pasimokyti supratimo ir pagarbos, gyvenimiškos patirties.

Gerbiami senjorai, linkime Jums puikios sveikatos, geros nuotaikos, artimųjų šypsenų ir saulėtų dienų.

Visagino socialinių paslaugų centro darbuotojų ir Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia skyriaus gyventojų vardu tariame nuoširdų ačiū GOLDY BEAR, kavinei-picerijai PERLAS už puikią šventinę nuotaiką ir nuostabias vaišes.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.