Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena


Visagino socialinių paslaugų centro Bendruomenės skyrius kartu su Visagino kultūros centru ir senjorų visuomeninėmis organizacijomis organizavo Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos minėjimą.

2022 m. rugsėjo 29 d. Vilties g. 1, Visagine, buvo atidaryta paroda „Mūsų draugai“. Susirinkusieji turėjo galimybę apžiūrėti ekspoziciją, papasakoti apie savo augintinius, jų charakterius, iškrėstas išdaigas ir begalinį atsidavimą savo šeimininkams.

2022 m. spalio 1 d. Visagino kultūros centro Draugystės salėje įvyko senjorų dainų ir šokių festivalis „Laiko karoliai“. Jame dalyvavo ir savo programas pristatė Zarasų šokių kolektyvas „Sėliai“, Turmanto moterų vokalinis ansamblis „Sidabro gija“, Visagino kultūros centro liaudies šokių grupė „Gervė“, liaudiškos muzikos kapela „Linksmuolė“ ir Trečiojo amžiaus universiteto šokio teatras „Rūta“.

Utenos kultūros centro šokių ansamblis „Vieversa“ programą praskaidrino jaunatvišku veržlumu, profesionalumu ir sulaukė begalės visaginiečių aplodismentų. Labiausiai nusipelniusieji Visagino senjorai buvo apdovanoti Visagino savivaldybės mero, administracijos direktoriaus ir Švietimo, kultūros, sporto ir valstybinės kalbos skyriaus vedėjo padėkos raštais.

Festivalis buvo puikus, žiūrovai skirstėsi pakiliai nusiteikę ir dėkingi už šventę. Visi kolektyvai buvo apdovanoti specialiu prizu ir pakviesti į popietę. Dar ilgai šventės dalyviai dalinosi festivalio įspūdžiais, vaišinosi arbata, dainavo ir skambant armonikai bei akordeonui sukosi šokių sūkuryje.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.