Tarptautinė pagyvenusių žmonių šventė Visagine „Laiko karoliai 2023“


Pasitinkant Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Visagine organizuojamas dainų ir šokių festivalis „Laiko karoliai“.

Miesto vadovai nuoširdžiai sveikino Visagino senjorus ir įteikė padėkos raštus bei gėles. Festivalyje dalyvavo meno saviveiklos kolektyvai iš Utenos, Anykščių, Ignalinos, Daugpilio ir Visagino.

Renginį pradėjo Visagino kūrybos ir menų akademijos baleto klasės moksleivės, vadovaujamos Tatjanos Ježovos. Visagino trečiojo amžiaus universiteto Šokio fakulteto studentės, vadovaujamos Galinos Ctarskich, žiūrovus pasveikino šokiu „Kepurinė“.  Visaginietės, atlikdamos kūrinį „Gžel“, tarsi porcelianinės skulptūrėlės užbūrė žiūrovus tiek šokiu, tiek kostiumais. Solidus vokalinis ansamblis iš Anykščių „Varius“ paįvairino renginį savo dainomis. Smagu, kad į festivalį atvyko kolektyvas „Sapnis“ iš Daugpilio. Moterys atliko latvių liaudies šokį ir elegantiškąjį tango. Į sceną pakilus liaudiškai kapelai „Ringė“ iš Ignalinos, salėje abejingų neliko. Nuotaikingi kūriniai, charizmatiški muzikantai įkvėpė žiūrovus bendrai dainai. Jau antri metai jaunimo šokių ansamblis „Vieversa“ į mūsų festivalį įneša veržlumo ir profesionalumo. Paskutinę minutę prie festivalio programos prisijungė kapela „Uteniškiai“.

Festivalio „Laiko karoliai 2023“ vėrinys suvertas. Dar ilgai po renginio buvo dalinamasi įspūdžiais, puikia nuotaika bei viltimi, kad ir kitais metais jis įvyks. Dėkojame Visagino savivaldybei, kad remia šį renginį. Jo organizatoriai Visagino kultūros cenras ir Visagino socialinių paslaugų centras.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.