Vasaros aitvarai


2022 m. rugpjūčio 22–26 d. Visagino socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centre vyko vaikų socializacijos projektas „Vasaros aitvarai“, finansuojamas Visagino savivaldybės administracijos lėšomis. Projekte dalyvavo 15 mokyklinio amžiaus vaikų, kurie įsitraukė į organizuojamas penkių dienų trukmės projekto veiklas, pagal suplanuotą dienotvarkę.

Pirmoji „Vasaros aitvarų“ diena prasidėjo VSPC vėliavos iškėlimu, reikšdama startą veikloms, organizuotoms vaikų užimtumui vasaros metu, ugdant jų bendravimo bei socialines kompetencijas.

Kiekvieną dieną vykdytos įvairios veiklos skatino vaikų kūrybiškumą, mąstymą, bendrystę bei įvairaus spektro pažintinius procesus. Projekto veiklų metu siektinas tikslas – apjungti, leisti pamatyti ir priimti skirtingų kultūrų ir auklėjimo vaikus, dar sykį leido pamatyti, jog mišrių šeimų vaikams itin svarbu neprarasti terpės, kurioje galėtų vystytis, atsiskleisti, plėsti savo įpročius, įgūdžius, pasaulėžiūrą per teigiamas patirtis.

„Vasaros aitvarai“ suteikė galimybę nuo Ukrainoje vykstančio karo atvykusiems vaikams įsitraukti į bendras veiklas, pasidalinti patyrimu, išsakyti jausmus ir baimes, pakeliauti, suartėti ir labiau pažinti šalį, kurią šiandien vadina savo namais. Bendrystė suteikė projekte dalyvavusiems vaikams iš mišrių šeimų, skirtingų kultūrų ir religijų, būnant kartu pasijusti lygiais, gabiais, žvaliais, smalsiais.

Vaikų emocinį atsparumas – esminis pagrindas sėkmingai ir laimingai vaikystei, todėl labai svarbu gebėti įsivardinti sau ir kitiems, kas esu, ko noriu, ką jaučiu. Visa tai žaismingai ir prasmingai pateikėme psichologo terapijos ir organizuotų žaidimų metu.

„Vasaros aitvarai“ suteikė galimybę tobulinti vaikų konditerinius gebėjimus, todėl uždarymo dieną šventėme su pačių pasigamintu ir išpuoštu Medaus tortu.

Išvykos į Vilnių metu apsilankėme Žaislų muziejuje, kuriame vyko edukacinė programa.

Apsilankėme Aušros vartų koplyčioje, pasigrožėjome šventovių ir religijų skirtumais.

Katedros aikštėje, šalia ukrainietiškos vėliavos palinkėjome Ukrainai ir visam pasauliui taikos.

Neįtikėtinai vasariškas pasivaikščiojimas Belmonto parke vainikavo projekto „Vasaros aitvarai“ siekius. Savo ramybe, augmenijos išskirtinumu ir upelių čiurlenimu pripildė teigiamais jausmais ir patyrimu kiekvieno vaiko pasaulį.