VSPC RENGINYS PAAUGLIAMS „LAISVALAIKIS KITAIP“


2022 m. balandžio 19 d. Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja darbui su šeima Jelena Petiukevič organizavo renginį paaugliams „Laisvalaikis kitaip“. 

Renginio tikslas: mažinti vaikų iš šeimų, kurioms vykdoma atvejo vadyba ir (ar) teikiamos socialinės paslaugas, socialinę atskirtį, sprendžiant vaikų užimtumo problemą, bendradarbiaujant su VšĮ Visagino edukacijos centru. Jaunuoliai buvo supažindinti su Edukacijos centro atviros jaunimo erdvės veikla, buvo motyvuojami ją lankyti ir turiningai leisti laisvalaikį saugioje aplinkoje. Paauglystės laikotarpyje labai svarbu paskatinti vaikus ieškoti savęs, pasirinkti gyvenimo tikslą ir parodyti, kad tai daug lengviau padaryti, turint gerą laisvalaikį.

Renginio pradžioje žaidėme susipažinimo žaidimą „Nupiešk draugą“. Vėliau apie lyčių lygybę papasakojo Visagino edukacijos centro atviros jaunimo erdves metodininkė darbui su jaunimu Veronika Raimonda Semeniuk. Buvo aptarti stereotipai, istoriniai faktai ir analizuojamos realios situacijos. Paaugliai atliko praktinę užduotį, kurios metu jie buvo padalinti į grupes, kuriose turėjo aptarti jiems skirtas temas ir sukurti plakatus. Vaikai aktyviai dalyvavo renginyje, bendravo su bendraamžiais, piešė plakatus, dalyvavo diskusijoje, drąsiai išsakė savo nuomonę. 

Renginio metu žiūrėjome trumpą filmuką „Lyčių lygybė – svarbi moterims ir vyrams“.  Po praktinių užduočių ir diskusijos jaunuoliams buvo organizuojama kūrybinė veikla – deserto gaminimas, jo pateikimas ir degustavimas. Renginio metu vyravo jauki ir draugiška aplinka, vaikai buvo sudominti centro veikla, sužinojo, kaip galima įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Jaunuoliai išsakė norą toliau lankyti atvirą jaunimo erdvę.