ŠV. VELYKŲ ŠVENTĖ VSPC


Velykų šventė išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, tačiau jų prasmės dažnas nežino ir nebeprisimena, o būtent tradicijų prasmė, simbolika suteikia šventei ypatingos nuotaikos. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos skyriaus socialinės darbuotojos siekia kurti ir atstatyti šeimų tradicijas, kad vaikai su tėvais galėtų daugiau laiko praleisti leisti kartu.

2022 m. balandžio 14 d. Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) Paramos šeimai skyriaus socialinės darbuotojos darbui su šeima Anastasija Komarova ir Olga Grigorjeva Vaikų dienos centre organizavo Velykinę šventę ,,Rid Rid Rid margi margučiai“. Šventės tikslas – mažinti šeimų, kurioms taikoma atvejo vadyba ir (ar) teikiamos socialinės paslaugos, socialinę atskirtį, skatinat integruotis į visuomeninį gyvenimą. 

Šventės metu šeimos pasidalino savo šeimų velykinėmis tradicijomis, pasakojo apie įvairius kiaušinių marginimo būdus. Juk kiaušinis turi ypatingą, sakralinę reikšmę – tai kosmoso, gyvybės, vaisingumo simbolis. Nuo senovės per šv. Velykas kiaušiniai buvo marginami siekiant sustiprinti jų magiškąsias galias. 

Prisiminus ir aptarus šventės tradicijas, visi šventės dalyviai buvo pakviesti dalyvauti bendruose žaidimuose, tiek vaikai, tiek tėvai mielai prisijungė prie pramogų ir aktyviai jose dalyvavo.

Šv. Velykų šventė – puiki proga sueiti, pabūti kartu. Praėjusių švenčių šurmulys užkrėtė visus pavasariška nuotaika su lūkesčiu laukti kitų švenčių.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.