Apkabink savo miestą


Kiekvienais metais, prieš Visagino gimtadienį, miesto senjorų visuomeninių organizacijų atstovai organizuoja edukacinį žygį „Apkabink savo miestą“.

Šie metai paskelbti Aukštaitijos metais. Nuo seno žirgų reikšmė mūsų tautos istorijoje buvo be galo svarbi. Jie buvo reikalingi atliekant įvairius ūkio darbus, vykstant į kalendorines šventes, atlaidus, buvo naudojami, kaip susisiekimo priemonė. Žirgams nuo senų laikų buvo rodoma didesnė pagarba nei kitiems gyvuliams. Todėl turizmo entuziastai, nepabūgę stipraus lietaus, su morkų ir obuolių krepšeliais, patraukė į žirgyną „Baltasis mustangas“. Čia jie žirgus maitino, su jais bendravo, fotografavosi.

Kiekvienam žygio dalyviui buvo įteikta užrašų knygelė su miesto simbolika ir Visagino trečiojo amžiaus universiteto ženklelis. Visi žygeiviai įveikė 3 km atstumą, puikiai praleido laiką, dalinosi įspūdžiais ir džiugesiu, kad nugalėjo lietų.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.