VSPC Nakvynės namuose paminėta Pasaulinė benamystės diena


Kiekvienais metais spalio 10-ąją minima Pasaulinė benamystės diena. Ji skirta vienai iš globalių žmonijos problemų, kuri vienaip ar kitaip liečia beveik visas šalis. Benamiai yra žmonės, kurie dėl vienokių ar kitokių priežasčių netenka būsto. Nuo 2010-ųjų šią dieną vyksta įvairūs renginiai, kuriais siekiama rasti būdų, kaip sumažinti benamystės mastą bei atkreipti visuomenės dėmesį į pačią benamystės problemą.

2022 m. spalio 10 d. pirmą kartą Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) Nakvynės namuose buvo organizuotas renginys, kuriame savo kūryba ir gyvenimo patirtimi pasidalino Krikščionių bažnyčios PERGALĖ pastorius Jevgenijus Khimenka (Jevgenij Khimenko). Pastorius akcentavo, kad svarbu suvokti, kaip mes galime priimti save ir kitus, kiek patys esam atviri autentiškam susitikimui su savimi ar su benamyste patiriančiu asmeniu, su juo pačiu kaip žmogumi, o ne stereotipu.

Nakvynės namų gyventojai aktyviai įsitraukė į diskusiją, kaip žmonės, gyvenantys įprastą gyvenimą, dėl pasikeitusių aplinkos sąlygų atsiduria gatvėje, kodėl žiūrima į juos kaip į asocialius asmenis, nors tai eiliniai žmonės su savo unikaliomis gyvenimo istorijomis. Renginys baigėsi pabendravimu prie arbatos puodelio.

Buvimas su patiriančiais benamystę leidžia permąstyti, kaip matome tuos žmones jų nepažindami ir kaip keičiasi požiūris vis labiau pažįstant ir suprantant, kad nors truputį kilstelėjus jų asmens orumą ir vertę, tai galėtų būti pirmoji paskata pokyčiui ir suvokimui, leidžianti sėkmingai grįžti į bendruomenės gyvenimą.