VSPC vyko šventė „Šv. Velykų stebuklai“


Kartu su pavasariu kasmet sulaukiame ir šv. Velykų – didžiausios pavasario šventės. Ši šventė simbolizuoja viską, ką galime sieti su pavasariu: atgimimą, atsinaujinimą, naują pradžią.

Artėjant šv. Velykoms, bendradarbiaujant Vaikų dienos centro ir Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) socialinėms darbuotojoms: Skirmai Žigaitei, Olgai Grigorjevai ir Jelenai Petiukevič, 2023 m. balandžio 4 d. VSPC Vaikų dienos centre buvo organizuota šventė „Šv. Velykų stebuklai“.

Šv. Velykų šventė išlaikiusi nemažai senųjų tradicijų, tačiau jų prasmės dažnas nežino ir nebeprisimena, o būtent tradicijų prasmė, simbolika suteikia šventei ypatingos nuotaikos.

Renginyje dalyvavo tėvai ir vaikai iš šeimų, kurioms taikoma atvejo vadyba ir (ar)  teikiamos socialinės paslaugos. Organizuotos šventės tikslas – mažinti paslaugų gavėjų socialinę atskirtį, skatinant integruotis į visuomeninį gyvenimą. Tėvams ir vaikams dalyvaujant prasmingoje, tradicijos puoselėjančioje veikloje stiprinamas šeimos narių tarpusavio ryšys, ugdomi socialiniai įgūdžiai, aktyvinamas šeimų įsitraukimą į bendruomeninį gyvenimą.

Šventės metu prie papuošto šv. Velykų stalo ir garuojančio arbatos puodelio bendrauta su vaikais ir tėveliais apie velykinio laikotarpio papročius ir tradicijas, margučių simboliką, tradicinius kiaušinių marginimo būdus: kiaušinio išskutinėjimu ir kiaušinio išrašymu karštu vašku. Vaikai pasidalino kaip švenčiamos šv. Velykos jų šeimose. Šventės metu vaikai ir tėvai džiaugėsi pavasariu, dažė kiaušinius, darė rankdarbius, verbų vainikus, žaidė velykinius žaidimus, rideno margučius ir dalinasi gera nuotaika.

Šv. Velykos yra naujos pradžios – tiek religinės, tiek ir pasaulietinės, šventė. Anksčiau buvusios populiarios vaisingumo temos dabar akcentuojamos mažiau, tačiau vienas itin ryškus to simbolis – margučiai, išlieka. Kartu su pavasariu, po žiemiško snaudulio, prabunda ir gamta, ir žmogus. Tikimės, kad šv. Velykos ir Jums bus puiki proga pradėti tai, apie ką jau seniai svajojote, iš naujo. Linksmų šv. Velykų!

Straipsnį parengė: Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja darbui su šeima Olga Grigorjeva ir Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja darbui su šeima Jelena Petiukevič.