VSPC Globos skyriaus gyventojai mokosi naudotis šiuolaikinėmis technologijomis


VSPC Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia skyriuje (toliau – Globos skyrius) nuolat skiriama daug dėmesio veiklai gerinti, todėl diegiant EQUASS kokybės sistemą dar labiau išryškėjo galimybė tobulėti, numatant nuolatinį mokymąsi ir tobulėjimą.

Globos skyriaus gyventojai vis dažniau naudojasi stacionariais kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais, elektroninėmis knygomis, nešiojamaisiais kompiuteriais. Ne visi pagyvenę žmonės sugeba patys įgyti kompiuterinį raštingumą. Globos skyriaus darbuotojai moko gyventojus naudotis kompiuteriu, ugdo jų gebėjimus naudotis „Skype“, „WhatsApp“ ir kitomis programomis, siekiant palaikyti ryšius su artimaisiais, užsienyje gyvenančiais giminaičiais. Paslaugų gavėjai mokosi internete rasti tinkamą knygą, pasižiūrėti nuotraukas, susirasti kažkada mokėtą ir pamirštą eilėraštį.

Mokymasis naudotis kompiuteriu pagyvenusiems ar negalią turintiems asmenims yra galimybė bendrauti su draugais ir šeima, susirasti bendraminčių, susirašinėti. Tai yra žmogui naudinga veikla – lavėja atmintis, gerėja bendravimo įgūdžiai, savivertė. Kompiuteris gali atverti pasaulį, apie kurio egzistavimą žmogus anksčiau net neįtarė.

Mokslininkai išsiaiškino, kad kai žmogus po 50 metų įvaldo kompiuterį, jo smegenų ląstelės veikia greičiau, atsiranda naujų neuronų jungčių. Visa tai padeda kovoti su amžiumi susijusiu atminties sutrikimu, lavina protą ir didina mąstymo greitį, o tinkama paslaugų gavėjų motyvacija ir palaikymas palengvina mokymosi procesą.

Globos skyriaus gyventojai gali žiūrėti televizijos laidas, filmus arba apsilankyti virtualiose ekskursijose, muziejuose. Tikime, kad galimybė naudotis technologijomis pakels paslaugų gavėjų nuotaiką, padės atsikratyti nuobodulio.