VSPC vyko trys funkcinio žongliravimo užsiėmimai senjorams


Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) Bendruomenės skyriuje (Viltiesg.1) vyko trys funkcinio žongliravimo užsiėmimai senjorams.

Amerikiečių šiuolaikinio cirko kūrėjo ir pedagogo Craig Quat išvystytas metodas leidžia lavinti kūną ir protą įvairiausių fizinių, socialinių ir psichologinių gebėjimų žmonėms. Už galimybę susipažinti su šiuo metodu esame dėkingi Latvijos šiuolaikinio cirko artistui Aleksejs Smolovs ir švedų kilmės Olandijoje įsikūrusiam džiazo muzikantui Marcus Wärnheim bei savo socialiniams partneriams – Visagino kultūros centrui. Aleksejus senjorams vedė gimnastikos užsiėmimus, kuriuose dominavo judesių koordinavimas ir žongliravimas. Markus grojo saksafonu.

Žongliravimo užsiėmimų metu buvo ugdoma dalyvių reakcija, koordinacija, atmintis, bendravimo įgūdžiai, o pasitelkus improvizacijos metodą, buvo tyrinėjama kūno ir muzikos sąveika.

Ši kūrybinio projekto „Menų gaudyklė“ (Ežerų kraštas / Country of Lakes) dalis, iš dalies finansuojama Islandijos, Norvegijos ir Lichtenšteino lėšomis.