VSPC įvyko mokymai ,,Savivertė. Kaip pagerinti vaiko savivertę?“


Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) Paramos šeimai skyriaus atvejo vadybininkė Asta Karosienė 2022 m. lapkričio 30 d. vedė mokymus ,,Savivertė. Kaip pagerinti vaiko savivertę?“. Mokymuose dalyvavo 12 asmenų, kuriems taikoma atvejo vadyba ir teikiamos socialinės paslaugos.

Šių mokymų tikslas – supažindinti su savivertės samprata bei žemos savivertės išraiškomis ir pristatyti galimybes ir būdus stiprinant savivertę.

Vaikystėje dauguma vaikų susiduria su pasitikėjimo savimi iššūkiais. Pasitikėjimo savimi trūkumas lemia visas gyvenimo sritis: gebėjimą mokytis ir bendrauti mokykloje, džiaugtis laisvalaikio užsiėmimais, o kas svarbiausia – džiaugtis savimi kaip harmoningu, kūrybingu, sėkmingu žmogumi suaugus. Mūsų tėvų pareiga – padėti vaikui užsiauginti pasitikėjimą savimi.

Savivertė yra tai, kaip žmogus vertina pats save, savo gebėjimų visumą, reikalingumą ir naudingumą artimiausiems žmonėms ir visuomenei apskritai. Savivertė turi didelę įtaką vaiko pasitikėjimui savimi, savarankiškumui, gebėjimui rasti išeitis iš sudėtingų situacijų, priimti iššūkius ir ištikus nesėkmei. Vaikai užauga sėkmingi tada, kai jie pasitiki savimi.

Mokymų metu kalbėjome apie tai, kaip formuojasi ir nuo ko priklauso savivertė, kaip savarankiškai koreguoti savivertę, įgauti didesnį pasitikėjimą savimi ir kitais. Aptarėme keletą būdų, kaip sustiprinti savo ir vaikų savivertę, kaip labiau pasitikėti ir tikėti savimi.