Vasario m. akimirkos VSPC Savarankiško gyvenimo namuose


2023 m. vasario mėn. Visagino socialinių paslaugų centro (VSPC) Savarankiško gyvenimo namuose su nuostabia programa lankėsi Visagino neįgaliųjų draugijos ansamblis „ Pušelė“. Pasižiūrėti puikių šokių ir paklausyti dainų buvo pakviesti darbuotojai ir gyventojai. Po renginio visi vaišinosi arbata, juokavo, dalinosi savo įspūdžiais.

VSPC) Savarankiško gyvenimo namų gyventojai dalyvavo koncerte „Bučinys iš Paryžiaus“.

Valentino dienai buvo sukurtas mini filmukas „Aš Tave Myliu“, kuriame užfiksuotos gyventojų nuotraukų su artimaisiais akimirkos. Filmo esmė – parodyti  gyventojų emocijas išgirdus paprastus žodžius „Aš tave myliu“, kiek nedaug reikia, kad nušvistų artimųjų veidai ir atsirastų šypsena.

Minėjome Vasario 16 d. – Lietuvos gimtadienį. Buvo piešiami atvirukai, spalvojami Lietuvos simboliai, gyventojai buvo supažindinti su istoriniais faktais. Raudonojo Kryžiaus atstovai parodė filmą apie Vasario 16- ąją.

Šventėme Užgavėnes, varėm žiemą iš kiemo, valgėm blynus ir ruošiamės susikaupimo metui – gavėniai.

Ir ateityje, tikimės, dar daug malonių ir įsimintinų švenčių ir susitikimų.

Visagino socialinių paslaugų centras kaip projekto partneris nuo 2023 m. sausio 2 d. pradėjo įgyvendinti projekto Nr. 07-003-P-0001 „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ veiklas Visagino savivaldybėje. Projekto tikslas – užtikrinti integralios pagalbos tikslinės grupės asmenims teikimą ir plėtrą Lietuvos savivaldybėse. Projekto metu numatoma teikti slaugos, reabilitacijos ir globos paslaugas vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia ir senyvo amžiaus asmenims jų namuose bei valstybės ir savivaldybių įstaigose, kuriose įgyvendinamos ikimokyklinio ugdymo programos ikimokyklinio amžiaus vaikams su negalia (iki 7 m.), taip pat konsultacijas neįgalius ir / arba senyvo amžiaus asmenis namuose prižiūrintiems šeimos nariams (parengimo juos prižiūrėti, pagalba prižiūrint patiems klausimais),  psichologinė pagalba neįgaliems, senyvo amžiaus asmenims, juos prižiūrintiems šeimos nariams, integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams.

Projekto metu taip pat numatomas kompetencijų ir profesinės kvalifikacijos tobulinimas integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, mobiliųjų komandų aprūpinimas slaugos priemonėmis, įranga, įrenginiais ir transporto priemonėmis, neformalios pagalbos skatinimo renginiai integralią pagalbą teikiantiems darbuotojams, šeimos nariams, bendruomenei.

Planuojama, kad 2026 m. pabaigoje visoje Lietuvoje integralią pagalbą bus gavę 4018 neįgalių ar senyvo amžiaus asmenų.

Projekto trukmė – 2022 m. gruodžio 8 d. – 2026 m. gruodžio 31 d. Projekto finansavimo suma – 43 940 212,00 Eur

Projektas finansuojamas 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos „Europos socialinio fondo +“ ir 2021–2027 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos bendrojo finansavimo lėšomis.

Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra.